19 березня виповнюється 95 років Ліні Костенко – одній з моральних авторитетів нашої нації, Шевченківській лавреатці і премії Антоновичів, Ордену Почесного легіону – найвищої нагороди Франції (https://www.facebook.com/ofgeniuslinakostenko).
Її слово – зброя. У неї всенародна любов, її читають і щодня цитують в соцмережах.
Цього дня стільки людей щиро бажатимуть іменинниці здоров’я, довгих років життя, творчого натхнення і Перемоги нашої, нехай Господь почує.
У радянські часи вона брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. “Епоха несприятлива – ламала іще в колисці геняім хребти”- написала колись Ліна Костенко, але їй хребет зламати не змогли. Понад 15 років вона писала “в стіл”, її не друкували, але вона вистояла.
Їй чужі нагороди, регалії: “Політичної біжутерії не ношу”. Вона відмовилася від звання Героя України, яким хотів свого часу нагородити Президент України Віктор Ющенко.
Її перший прозовий роман “Записки українського самашедшого” майже цілком “розібрали” на цитати. ЇЇ вірші давно стали піснями.
Довгих років життя і творчої наснаги нашій геніальній поетесі.
Учні 6-10 класів спеціальної школи “Світанок” взяли участь у цікавих уроках, які були присвячені творчості Ліни Костенко.
– Розшифровували анаграми, в яких заховано назви найвідоміших творів письменниці.
– Збирали цитати та заглибилися в зміст цих крилатих висловів поетеси.
– Читали поезії та зіставляли прочитане з побаченим.
– Створювали дизайн футболки за текстом вірша.
– Розгадували асоціативний кросворд після знайомства з творчістю Ліни Костенко.
У кожного з нас є улюблений вірш Ліни Костенко. Пригадаймо