Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» Запорізької обласної ради – це спеціальний загальноосвітній заклад, що забезпечує реалізацію права дітей, які потребують корекції тяжких порушень мовлення, фізичного та (або) розумового розвитку, соціальної допомоги на одержання базової загальної середньої освіти.

Головною метою Закладу є здійснення комплексної медичної, психологічної, педагогічної реабілітації дітей (вихованців) та підготовки до самостійного життя.

Навчання, виховання, проживання та утримання здобувачів освіти відбувається за рахунок обласного бюджету.

      У відповідності до чинного законодавства, до особливостей психофізичного розвитку здобувачів освіти І-ІІ ступеню функціонують такі варіанти навчання: 

І варіант – І ступінь –  відділення  для дітей з тяжкими порушеннями  мовлення,  1-10 клас.

ІІ варіант – ІІ ступінь –  відділення для дітей з затримкою психічного розвитку,  3-9 клас.

Зарахування до спеціального закладу здійснюється на підставі наказу МОН України від 01.08.2018 року № 831 «Про затвердження Порядку зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, їх відрахування, переведення до іншого закладу освіти» та Статуту.

Сьогодні спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» – це великий дім у якому переплітаються навчання і відпочинок, виховання та спорт, мистецтво та духовність.

 

 

Для перегляду натисніть на зображення

СВІТАНОК - це справжня родина!

СВІТАНОК – це справжня родина!

 

 

 

     

       

 

      

 

     

 

«Світанок» багатий традиціями, талановитими вихованцями, педагогами-спеціалістами, професіоналами своєї справи.

 

 

      

 

     

 

 

      Усе довкола нас має свою історію. Питання в тому, чи хочемо ми її знати – історію країни, краю, родини? А може нам треба знати історію місця, де проводимо значну частину життя, тобто історію свого місця праці. Чи у вас ніколи не виникало такого бажання? Мабуть усьому свій час, бо незалежні від наших бажань обставини спонукали виявити певну цікавість, і заглибитися у пошуки відповідей на запитання. “А що і як було тут до мене?”

На підставі наказу «Запорізької середньої школи-інтернату № 3 від 19 квітня 1957 року № 1 розпочалала свій істричний шлях   Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3 відділу народної освіти виконкому Запорізької міської ради депутатів трудящих.

Перший навчальний рік Запорізька середня школа-інтернат № 3 розпочала з 1 вересня 1957 року.

З 19 квітня 1957 року Запорізької середньої школи-інтернату № 3 підпорядковувалася відділу народної освіти виконкому Запорізької міської ради депутатів трудящих.

З 15 серпня 1962 року середню школу-інтернат було реорганізовано в допоміжну школу-інтернат № 3 відділу народної освіти виконкому Запорізької міської ради депутатів трудящих.

На підставі Конституції СРСР з 7 жовтня 1977 року допоміжна школа-інтернат була передпорядкована відділу народної освіти виконкому Запорізької міської ради народних депутатів.

З 1980 року допоміжна школа-інтернат № 3 передпорядкована відділу народної освіти виконкому Заводської районної ради народних депутатів.

З 21 лютого 1991 року Запорізька допоміжна школа-інтернат № 3 знаходиться на самостійному балансі і підпорядкована управлінню освіти виконкому Заводської районної ради народних депутатів.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради народних депутатів від 19 червня 1995 року № 285 Запорізьку допоміжну школу-інтернат № 3 було реорганізовано в Запорізьку загальноосвітню школу-інтернат № 3 І-ІІ ступенів управління освіти виконкому Запорізької міської ради народних депутатів.

На виконання Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року та згідно з розпорядженням Запорізького міського голови від 01 липня 1997 року № 1, управління освіти підпорядковане Запорізькій міській раді.

Запорізька загальноосвітня школа-інтернат № 3 І-ІІІ ступенів перепорядкована управління народної освіти Запорізької міської ради.

Згідно з рішенням п’ятої сесії Запорізької міської ради другого скликання від 19 листопада 1997 року № 8 було вилучено слово «народної» з назви управління освіти міської ради.

Запорізька загальноосвітня школа-інтернат № 3 І-ІІІ ступенів перепідпорядкована управлінню освіти Запорізької міської ради.

На підставі рішення другої сесії Запорізької обласної ради третього скликання від 27 липня 2001 року № 6 «Про зміни у складі спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Запорізької області» було передано Запорізьку загальноосвітню школу-інтернат № 3 І-ІІІ ступеня з комунальної власності до спільної власності територіальних громад Запорізької області.

Згідно з розпорядженням голови Запорізької облдержадміністрації від 20 жовтня 2001 року № 497 реорганізовано Запорізьку загальноосвітню школу-інтернат № 3 І-ІІ ступенів в Загальноосвітню школу-інтернат № 3 для дітей сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків управління освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

Згідно із статутом Запорізької загальноосвітньої школи-інтернату № 3 для дітей сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків, зареєстрованим рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 25 жовтня 2001 року № 413/2, змін у функціях закладу не відбулося.

На підставі рішення десятої сесії Запорізької обласної ради четвертого скликання від 11 червня 2004 року № 20 «Про реорганізацію об’єктів спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Запорізької області» реорганізовано Запорізьку загальноосвітню школу-інтернат № 3для дітей сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків – у комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3» Запорізької обласної ради.

Згідно із статутом комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3», зареєстрованим державним реєстратором виконавчого комітету Запорізької міської ради 27 вересня 2005 року ( № 11031050001003022) змін у функціях закладу не відбулося.

Згідно з рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради народних депутатів від 24 листопада 1995 року № 537/4 «Про розширення функцій школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 3» 02 лютого 1996 року було відкрито філію для тимчасового утримання, виховання та влаштування дітей, що опинились в складних умовах життєдіяльності поза межами сімейного та шкільного виховання, їх соціальної адаптації і самовизначення, збагачення духовних і фізичних можливостей при Запорізькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступеня № 3.

Положення про філію для тимчасового утримання, виховання та влаштування дітей що опинилися в складних умовах життєдіяльності поза межами сімейного та шкільного виховання при Запорізькій загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступеня № 3 затверджено рішенням виконкому Запорізької міської ради від 23 квітня 1998 року № 226/2.

На підставі розпорядження голови Запорізької облдержадміністрації від 29 жовтня 2001 р. № 497 «Про перепрофілювання шкіл-інтернатів» та наказу по школі-інтернату № 3 від 01 листопада 2001 р. № 94 ліквідовано філію для тимчасового утримання, виховання та влаштування дітей, що опинилися в складних умовах життєдіяльності поза межами сімейного та шкільного виховання при Запорізькій загальноосвітній школі-інтернаті № 3 для дітей сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.

За період з 2008 по 2015 роки відбулися зміни в найменуванні комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3» Запорізької обласної ради.

Згідно з рішенням сорок першої сесії п’ятого скликання Запорізької обласної ради від 25 червня 2010 року № 47 «Про перейменування комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3» Запорізької обласної ради» перейменовано комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 3№» Запорізької обласної ради в комунальний заклад «Запорізький навчально-реабілітаційний центр-інтернат» Запорізької обласної ради.

Згідно з рішенням двадцять сьомої сесії шостого скликання Запорізької обласної ради від 30 травня 2013 року № 50 «Про перейменування комунального закладу «Запорізький навчально-реабілітаційний центр-інтернат» Запорізької обласної ради» перейменовано комунальний заклад «Запорізький навчально-реабілітаційний центр-інтернат» Запорізької обласної ради в комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Світанок» Запорізької обласної ради.

 

 

Сьогодні заклад надає освітні послуги учням із тяжкими порушеннями мовлення.

Наша світанкова команда педагогів спрямовує свої зусилля на реалізацію основних завдань:

– якнайшвидше подолання мовленнєвих порушень у дітей із тяжким порушеннями мовлення;

–   розвиток творчих здібностей здобувачів освіти

–   створення умов для розвитку творчого потенціалу педагогів та дітей;

– надання педагогам своєчасної можливості підвищення професійної компетентності, перепідготовки кадрів;

– удосконалення науково-теоретичного, методичного, психолого-педагогічного, навчального та фінансового забезпечення школи.

 

На початок 2024-2025 навчального року у школі навчається 178 учнів.

Кількість учнів у закладі

Початкова освіта Базова середня освіта Всього
1-4 класи 5-10 класи 1-10 кл.
Кількість класів Кількість учнів Кількість класів Кількість учнів  
9 74 9 104  
Усього класів 16
Усього учнів 178
Середня наповнюваність 12

 

 

Середня наповнюваність –12 учнів у класі, що відповідає Державним  санітарним нормам та правилам  (Наказ МОЗ України від 20.02.2013 року №144).

 

Педагогічна діяльність здійснюється згідно з нормативно-правовими вимогами на основі широкої і глибокої диференціації і індивідуалізації, особистісно-орієнтованого підходу до здобувачів освіти.

 

Пріоритетні напрямки роботи

 

– створення умов для надання кожному учню того рівня освіти, який відповідає його здібностям та індивідуальним особливостям;

– оновлення освітнього процесу, корекційно-розвиткової роботи на основі провідних ідей педагогіки та психології;

– формування ключових компетентностей у дітей з особливими освітніми потребами;

– дотримання індивідуально-дифіренційованого підходу у організації освітнього процесу для дітей зі складними вадами розвитку відповідно до їх можливостей,  здібностей, індивідуальних особливостей розвитку;

– створення сприятливого освітнього середовища для всебічного розвитку особистості дитини в рамках Нової української школи;

– формування здоров’язбережувальної компетентності педагогів, учнів та їх батьків, досягнення позитивних змін у формуванні основ здорового способу життя.

 

В основу корекційно-розвиткової роботи були покладені основні загальні та спеціальні принципи, що  враховують особливості навчання учнів із ТПМ.

Корекційні педагоги в своїй діяльності працюють з Програмами з корекції мовлення, які розроблені відповідно до вимог Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами (від 21 серпня 2013 року № 607); Базовий навчальний план початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами; Типовий навчальний план початкової школи для дітей з тяжкими порушеннями мовлення з навчанням українською мовою (додатки 8, 9 до Типових навчальних планів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку).

Учителі-логопеди ефективно включають в заняття вправи для розвитку загальних мовленнєвих навичок, мовленнєві ігри, творчі завдання щодо подолання вад мовлення.

Згідно національної стратегії – формувати безпечні, комфортні та здорові умови навчання в закладі, освітнє середовище, яке забезпечує оволодіння учнями компетентностями, необхідними для життя, формувати культуру безпечної та здорової поведінки.

 

 

Стратегічна мета школи: навчити дітей жити у світі, який постійно змінюється.